Slider

SURTRON 200

cena 8800,00 zł

diatermie
diatermie

DIATERMIA CHIRURGICZNA SURTRON 200
elektrokoagulacja urządzenie, elektrokauter chirurgiczny,
koagulator chirurgiczny, aparat do elektrokoagulacji
zastosowanie SURTRON 200:

 • chirurgia naczyniowa
 • chirurgia szczękowa
 • dermatologia
 • laryngologia
 • ginekologia
 • urologia
 • endoskopia
 • gastroenterologia
 • neurochirurgia
 • chirurgia dziecięca
 • chirurgia plastyczna
 • ortopedia
 • przy pierwszej pomocy
 • pneumologia

 

DIATERMIA CHIRURGICZNA SURTRON 200 – APARAT ELEKTROCHIRURGICZNY LANCETRON SURTRON 200 – MONO LUB BIPOLARNY – ELEKTROKOAGULATOR ELEKTROKAUTER CHIRURGICZNY, DIATERMIA SURTRON 200

SURTRON 200  to sprzęt elektrochirurgiczny wysokiej częstotliwości, który nadaje się do lekkich i średnich operacji.
SURTRON 200  umożliwia wykonanie chirurgicznie minimalnie inwazyjnej procedury resekcji, parowania i krzepnięcia.
SURTRON 200, pozwala na czyste CUT, cut-coagulation BLEND, nacięcie ze zmniejszonym wytwarzaniem eschar ENHANCED, powierzchowną koagulację FORCED COAG, głęboką koagulację przy braku martwicy SOFT COAG i BIPOLAR koagulację. Cyfrowy odczyt dostarczonej mocy i nadzorowanie przez mikrokontroler funkcji operacyjnych zapewnia absolutną niezawodność warunków pracy.
SURTRON 200 pozwala na wysoce profesjonalną chirurgię dzięki przyjaznym dla użytkownika i bezpiecznym rozwiązaniom. Połączenie elektrody neutralnej jest stale monitorowane. Kontrola bezpieczeństwa kontaktu pacjenta / płytki za pomocą rozdzielonej elektrody neutralnej. Możliwość sterowania za pomocą uchwytu funkcjami wyjściowymi, jak również dostarczania mocy wyjściowej, umożliwia realizację operacji chirurgicznej bez odwracania uwagi chirurga od pola operacyjnego.

Zastosowanie diatermii chirurgicznej Surtron 200:

 • chirurgia naczyniowa
 • chirurgia szczękowa
 • dermatologia
 • laryngologia
 • ginekologia
 • urologia
 • endoskopia
 • gastroenterologia
 • neurochirurgia
 • chirurgia dziecięca
 • chirurgia plastyczna
 • ortopedia
 • przy pierwszej pomocy
 • pneumologia

Użycie wysokiej częstotliwości (HF) elektronicznych urządzeń operacyjnych (diatermia) SURTRON® 80 – 120 – 160 200 jest zarezerwowane dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Aparat jest przeznaczony do doraźnego użycia w zabiegach chirurgicznych wykonywanych w salach zabiegowych. Urządzenie jest przewidziane do wykonywania cięć monopolarnych, cięć koagulacyjnych, funkcji koagulacji oraz funkcji bipolarnej koagulacji. Urządzenie jest przeznaczone do pracy w następujących sektorach:

Podział diatermii SURTRON ze względu na zastosowanie i maksymalną moc wyjściową:

Porównanie Diatermii chirurgicznyh SURTRON

W skład zestawu Diatermia chirurgiczna SURTRON 200 wchodzi:

– urządzenie SURTRON 200
– 1szt. uchwyt wielokrotnego użytku z przyciskami wielofunkcyjnymi (do sterylizacji).
– 2 szt. elektroda neutralna stalowa
– przełącznik nożny tryb wł / wył (wodoodporny)
– 10szt elektrod zobacz jakie
– 6 szt elektrod 7cm
– 3 szt. elektrod 6cm
– 3 szt. elektrod kulkowych
– przewód do elektrody neutralnej
– kabel 2m zasilający
– dokumentacja

PARAMETRY URZĄDZENIA SURTRON 200:

Maksymalna moc wyjściowa CUT  200W – 250Ω
Maksymalna moc wyjściowa ULEPSZONA  120W – 250Ω
Maksymalna moc wyjściowa BLEND  120W – 200Ω 
Maksymalna moc wyjściowa FORCED
COAG  150W – 150Ω
Maksymalna moc wyjściowa SOFT COAG  90W – 100Ω
Maksymalna moc wyjściowa BIPOLAR COAG 80W – 100Ω Maksymalna moc wyjściowa BIPOLAR COAG 80W – 100Ω Maksymalna moc wyjściowa BIPOLAR COAG 80W – 50ΩMaksymalna moc wyjściowa BIPOLAR COAG 80W – 50Ω
Częstotliwość wyjściowa BIPOLAR COAG 80W – 50Ω Częstotliwość  wyjściowa  600 kHz
Obwód pacjenta  F
Napięcie sieciowe  115-230 Vac
Częstotliwość sieci  50-60 Hz
Moc elektryczna  350 VA
Rozmiar WxHxD 370x144x319 mm
Waga  6 kg

BEZPIECZEŃSTWO SURTRON 200:
EN60601-1 
EN60601-1-2 
EN60601-2-2 
Klasa elektryczna: I CF 
MDD 93/42 / EC Klasa: II b


Gwarancja 24 m-ce.
Darmowa dostawa
……………………………………….

Porównanie diatermii SURTRON 80 / SURTRON 120/ SURTRON 160

Funkcje diatermii chirurgicznej Surtron 200

Koagulacja – 
Temperatura od 60 do 70ºC w obszarze wokół elektrody aktywnej powodują powolne nagrzewanie płynu wewnątrzkomórkowego; woda w komórkach paruje, uzyskujemy efekt koagulacji i zatrzymania przepływu krwi.

Cięcie – 
Temperatura ponad 100ºC w obszarze wokół elektrody aktywnej powoduje wyparowanie płynu wewnątrzkomórkowego i zniszczenie komórek. Opary wokół elektrody rozpoczynają ciąg reakcji, zgodnie z kierunkiem pracy aktywnej elektrody. Energia jest przewodzona do sąsiadujących tkanek.
W tym przypadku, takie cięcie nie jest równoważne cięciu mechanicznemu. Kiedy temperatura osiągnie 500°C, zachodzi zjawisko kauteryzacji.

Prądy mieszane –  
łączą efekty cięcia i koagulacji. Podczas procedury cięcia utrata krwi jest ograniczona i powstaje strup.

Stosowane techniki operacyjne za pomocą diatermii chirurgicznej Surtron 200:

Diatermia – cięcie monopolarne
Cięcie monopolarne polega na podziale biologicznej tkanki osiągniętym poprzez dużą gęstość przepływającego prądu wysokiej częstotliwości, który jest skoncentrowany na małej powierzchni elektrody aktywnej. Efekt ciecia powstaje wtedy, gdy napięcie pomiędzy tkanką, a elektrodą aktywną jest wystarczające do wytworzenia łuku między nimi. Za pomocą tego łuku powstaje punktowy przepływ prądu elektrycznego do tkanki. W miejscu przepływu powstaje bardzo wysoka temperatura powodująca odparowanie lub spalenie tkanki. Cięcie jest osiągane poprzez przesuwanie elektrody przez tkankę i niszczenie komórek jedna za drugą. Ruch elektrody zapobiega rozchodzeniu się ciepła w tkance na boki ograniczając w ten sposób niszczenie komórek do pojedynczej linii.

Najlepszy do cięcia prąd wysokiej częstotliwości ma przebieg czysto sinusoidalny, bez żadnej modulacji, który to tnie bardzo gładko i wywołuje najmniejszy efekt termiczny z niskim poziomem hemostazy podczas cięcia. Ponieważ jego efekt może być precyzyjnie regulowany można używać go bezpiecznie, aczkolwiek, ponieważ dobra koagulacja jest jedną z zasadniczych korzyści używania elektrochirurgii, prąd o pewnym poziomie modulacji jest pożądany.


Diatermia – koagulacja monopolarna
Koagulacja monopolarna jest hemostazą małych naczyń krwionośnych tkanek ciała przez przepływ prądu wysokiej częstotliwości. Kiedy gęstość prądu jest zredukowana i używamy elektrody o dużej powierzchni dla rozproszenia energii na dużej powierzchni, efekt polega na wysuszeniu komórek na powierzchni, bez głębszej penetracji, skutkując koagulacją. Te skoagulowane komórki na powierzchni tworzą warstwę izolacyjną zapobiegającą głębszej penetracji. Prąd normalnie użyty do koagulacji jest modulowany i w zależności od stopnia zmodulowania uzyskujemy gładkość cięcia, jakość hemostazy oraz stopień destrukcji tkanek. Głębsza modulacja prądu powoduje bardziej efektywną koagulację.

 
Diatermia – koagulacja bipolarna
Koagulacja bipolarna powoduje hemostazę małych naczyń krwionośnych pomiędzy końcówkami szczypiec bipolarnych.
Kiedy gęstość prądu jest zredukowana, otrzymuje się suszenie komórek na powierzchni, bez głębokiej penetracji. Delikatnie skoagulowane komórki działają jak warstwa izolacyjna zapobiegając głębszej penetracji ciepła.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Kontakt w sprawie produktów firmy LED SpA – SURTRON DIATERMIE CHIRURGICZNE – IMPORT, DYSTRYBUCJA 
Sklep internetowy: TMC POLSKA – SPRZĘT MEDYCZNY – SPRZĘT REHABILITACYJNY
PIOTR AMBROZIAK – tel: + 48 502-491-577
e-mail : sklep@tmcpolska.com.pl

UWAGA SURTRON 200 – opcjonalnie do procedur bipolarnych jest potrzebny kabel bipolarny i dowolna pęseta – (nie zestaw bipolarny)

SURTRON– sprzęt medyczny dla przychodni  gabinetów lekarskich, stomatologicznych, gabinetów medycyny estetycznej, weterynaryjnych oraz szpitali. Diatermie chirurgiczne SURTRON – sprzęt chirurgiczny dedykowany na małe sale zabiegowe jaki i bloki operacyjne.

DIATERMIE CHIRURGICZNE SURTRON

Oferujemy szeroki wybór diatermii chirurgicznych (aparatów elektrochirurgicznych) i akcesoriów bipolarnych i monopolarnych włoskiej firmy Led Spa.
Nasz asortyment chirurgiczny to sprzęt (kautery i lancentrony) dla szpitali, klinik, gabinetów stomatologicznych i weterynaryjnych. Najlepszej jakości diatermie chirurgiczne (noży elektrochirurgicznych) włoskiej marki Surtron w najlepszych cenach. Diatermie dla chirurgii, ginekologii, dermatologii, weterynarii i wielu innych zastosowań. Szeroki wybór pincetelektrod i innych akcesoriów bipolarnych i monopolarnych w atrakcyjnych cenach. 
Najwyższa jakość za rozsądną cenę. Zobacz akcesoria do diatermii chirurgicznych SURTRON.

Rodzina diatermii chirurgicznych SURTRON® obejmuje aparaty małej i średniej mocy skierowanie głównie do sal zabiegowych, małych sal operacyjnych, ambulatoriów oraz pracowni endoskopowych. Są to dobrze znane i sprawdzone na rynku aparaty elektrochirurgiczne, w pełni sterowane mikroprocesorem, który monitorując zadane parametry pracy urządzenia informuje o mogących się pojawić problemach i przekroczeniach sugerowanej mocy pracy na tkance. Urządzenia są wyposażone w szereg funkcji ułatwiających prace jak: zapamiętywanie przez urządzenie ostatnich stosowanych parametrów pracy, regulację głośności sygnalizacji pracy urządzenia.
Diatermie SURTRON® cechują się dodatkowo wysoką ergonomią pracy: aktywacja urządzenia może być dokonana za pomocą pedałów nożnych oraz przyciskami na uchwycie, natomiast sterowanie zmianą ustawionych trybów pracy urządzenia można z poziomy panelu przedniego lub również przy użyciu przycisków znajdujących się na uchwycie roboczym.

Możliwe tryby pracy Diatermi chirurgicznej Surtron 160

 • cięcie czyste
 • cięcie z hemostazą
 • koagulacja bipolarna
 • koagulacja miękka
 • koagulacja forsowna
   

Diatermie Surtron 160 są stosowane w wielu dziedzinach dzięki bardzo szerokiemu wachlarzowi współpracujących z nimi akcesoriów: 

 • elektrody monopolarne,
 • elektrody bipolarne,
 • elektrody neutralne,
 • elektrody artroskopowe,
 • elektrody endoskopowe,
 • elektrody laparoskopowe

Więcej informacji na temat diatermii chirurgicznych Surtron, akcesoria do diatermii chirurgicznych, wybór, instrukcja obsługi SURTRON 80, SURTRON 120, SURTRON 160, SURTRON 50D i SURTRON 80D na naszym blogu:

ZOBACZ – akcesoria do diatermii chirurgicznych SURTRON

Akcesoria do diatermii chirurgicznych Surtron

Akcesoria do diatermii chirurgicznych pozwalają na zastosowanie aparatów do elektrochirurgii w pożądany sposób. Dzięki ich zastosowaniu urządzenie do elektrokoagulacji może być przeznaczone do wykonywania określonych zabiegów. Nasza oferta obejmuje niezwykle szeroki wybór akcesoriów do elektrochirurgii. To pęsety bipolarne, elektrody monopolarne, przewody, adaptery, łączniki, ewakuatory dymu i oparów oraz filtry do nich. To narzędzia kompatybilne z wysokiej jakości diatermiami Surtron importowanymi prosto od producenta – włoskiej firmy LED SpA.

Podstawowe akcesoria do diatermii Surtron to elektroda monopolarna i pęseta bipolarna służące do przeprowadzania zabiegów elektrochirurgicznych wybraną techniką. W zależności od obszaru na ciele pacjenta, typu czy obszaru przeprowadzanego zabiegu, może być wskazana koagulacja monopolarna lub bipolarna. Dostępne są również elektrody bierne niezbędne do przeprowadzenia zabiegu diatermii.

Dobór akcesoriów do narzędzi chirurgicznych Surtron nie jest trudny. Producent nie tylko dostarcza szeroki wybór elementów uzupełniających aparat do elektrokoagulacji, ale również informuje o przeznaczeniu każdego z nich. Każdy model diatermii Surtron może być uzupełniony o dodatkowe akcesoria, które zwiększą jego funkcjonalność w pożądanym zakresie. Wszystkie te narzędzia chirurgiczne i zabiegowe tworzone są z myślą o maksymalnej jakości i funkcjonalności, podobnie jak sam sprzęt do elektrokoagulacji marki Surtron.

TAGI : diatermia chirurgicza, Surtron, elektrokolugator, diatermie chirurgiczne, elektrokolagulacja, koagulacja, urzadzenia, elektrochirurgia, nóż chirurgiczny, elektrokauter weterynaryjny, urządzenie, kauter, elektrokauter chirurgiczny sprzęt medyczny, koagulator chirurgiczny, narzędzia chirurgiczne, lancetron, urządzenie do elektrokoagulacji, aparat monopolarny i bipolarny, diatermia chirurgia plastyczna, diatermia weterynaria, diatermia do blefaroplastyki i labioplastyki

© 2022 WARSZAWA TMC POLSKA – SPRZĘT MEDYCZNY – SPRZĘT CHIRURGICZNY – SPRZĘT REHABILITACYJNY
Zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych na stronie fotografii, grafik, projektów, tekstów, broszur, szaty graficznej itp. pod groźbą sankcji prawnych

Diatermia chirurgiczna - Surtron200.pl